Запис на візит
  • uk
  • pl
  • en
  • Записатись на прийом

      Під такою процедурою, як внутрішньоматкова інсемінація, розуміють введення активних, повноцінних та готових до зачаття сперматозоїдів безпосередньо в матку. При цьому запліднення відбувається цілком природньо.

      В яких випадках може проводитись внутрішньоматкова інсемінація

      Доволі часто трапляються випадки, коли жінка не може завагітніти, хоча з її репродуктивним здоров’ям все гаразд. Причиною цього може бути погана спермограма її партнера, через що вірогідність зачаття значно знижується. Лікарі можуть порекомендувати ВМІ і в тому випадку, коли якість сперми чоловіка цілком нормальна, проте в цервікальному каналі жінки було виявлено антиспермальні тіла.

      Серед інших показань до проведення процедури варто назвати такі:

      • жіноче безпліддя, причину якого лікарі не можуть пояснити;
      • певні хірургічні маніпуляції на шийці матки, котрі мали місце в минулому;
      • виникнення алергічних реакцій на сперму партнера жінки;
      • овуляторна дисфункція, котру можна вилікувати;
      • легка стадія ендометріозу і деякі інші.

      Внутрішньоматкова інсемінація спермою чоловіка

      Ця процедура с використанням сперми чоловіка може бути проведена в тому випадку, якщо він страждає від еректильної дисфункції. Також інсемінацію може бути рекомендовано при вроджених чи набутих дефектах статевого органу, при яких стає неможливим статевий акт. При ВМІ сперма чоловіка вводиться в матку, завдяки чому зникає необхідність в статевому акті для зачаття.

      Важливо знати, що перед процедурою внутрішньоматкової інсемінації парі необхідно пройти обстеження у лікаря, котрий зможе виявити протипоказання до запліднення таким способом. В деяких випадках для запліднення потрібно використовувати сперму не чоловіка, а донора.

      Коли потрібна інсемінація донорською спермою

      Використовувати сперму донора для запліднення потрібно в тому випадку, коли в чоловіка діагностовано безпліддя. Причини безпліддя при цьому можуть бути різними. Ще одне поширена причина інсемінації донорською спермою − виявлення в чоловіка генетичних аномалій, котрі може успадкувати його дитина. Враховуються також хвороби, що можуть передаватися наступному поколінню.

      Використання донорської сперми можливе і за бажанням самої жінки. Так, процедуру запліднення спермою донора часто проходять жінки, у котрих немає постійного сексуального партнера, котрі не планують створювати сім’ю та виявляють бажання виховувати дитину самостійно.

      Для ВМІ сперма донора отримується лише від здорових чоловіків, котрі пройшли обстеження і є фізично та психічно здоровими. Для запліднення вибирається лише якісна сперма тих донорів, які отримали хорошу спермограму.

      Які існують протипоказання до процедури внутрішньоматкової інсемінації

      Серед протипоказань до проведення внутрішньоматкової інсемінації потрібно назвати наступні:

      • повна відсутність маточних труб або їх непрохідність;
      • відсутність яєчників або матки;
      • запущений ендометріоз на 3 чи 4 стадіях;
      • загострення хронічних хвороб статевих органів. В таких випадках проведення процедури запліднення стає можливим тільки після повного одужання пацієнтки;
      • будь-які стани, при яких вагітність та пологи недопустимі, тому що становлять загрозу здоров’ю чи життю жінки.

      Якщо ж жінка здорова і не має протипоказань до проведення внутрішьоматкової інсемінації, то цей метод запліднення може бути досить ефективним.


      Наші лікарі