Запис на візит
  • uk
  • pl
  • en
  • Записатись на прийом

      Чоловіче безпліддя обумовлене багатьма факторами. При складних формах проблеми стандартні програми екстракорпорального запліднення не приносять позитивного результату. В цьому випадку запліднювальна здатність сперми дуже низька, тому бажаної мети досягти не вдається.

      В цих випадках показана сучасна технологія — інтрацитоплазматична ін’єкція сперматозоїда (англ. ICSI), яка є допоміжною репродуктивною технологією з високою, доведеною на практиці ефективністю. Процедура ІКСІ полягає в заплідненні яйцеклітини методом введення в неї сперматозоїда за допомогою спеціальної голки. Це ефективно навіть у випадках відсутності сім’явивідних каналів, або інших статевих патологій.

      Покази для проведення ICSI

      В більшості випадків даний метод запліднення рекомендований при чоловічому безплідді, коли сперматозоїди не можуть запліднити яйцеклітину самостійно. Метод ICSI може допомогти стати батьком чоловікам з наступними патологіями:

      • Азооспермія і олігозооспермія будь-якої стадії;
      • Астенотератозооспермія;
      • Чоловіче безпліддя внаслідок аутоімунного ураження тканин яєчка;
      • Патологія сперми змішаного типу;
      • Наявність антиспермальних антитіл;
      • Проблеми зі шляхами виводу;
      • Інші розлади репродуктивної системи, які унеможливлюють запліднення.

      До проведення процедури інтрацитоплазматичної ін’єкції сперматозоїда вдаються при негативних результатах попередніх спроб запліднення методом ЕКЗ за наявності відповідних показань.

      Як проводиться процедура ІКСІ

      Процедура полягає в обмеженні руху сперматозоїда, після чого він засмоктується в дуже тонку скляну мікроголку. Яйцеклітина в цей час утримується на місці за допомогою спеціальної мікроскопічної присоски. Голка проколює тонку оболонку ооцита, а сперматозоїд вприскується безпосередньо в цитоплазму. Таким чином навіть слабкий і малорухомий біологічний матеріал може виконати своє завдання без зайвих перешкод.

      Весь процес штучного запліднення за допомогою ІКСІ в даному випадку займає близько двох хвилин. Після введення біологічного матеріалу, запліднену яйцеклітину якомога швидше переміщують в спеціальну середу для подальшого культивування.

      Сама маніпуляція не дуже складна, але вимагає дуже високого ступеню концентрації і уваги ембріолога, оскільки під час ін’єкції в яйцеклітину не повинні потрапляти краплі середовища, в якій знаходився сперматозоїд. Процедура ІКСІ завжди проводиться кваліфікованими і досвідченими ембріологами, а також виключно за допомогою найсучаснішого, високоточного обладнання.

      У лікувальних програмах із застосуванням ін’єкції сперматозоїда в яйцеклітину запліднюють максимальну кількість жіночих гамет задля досягнення найкращого результату та оптимальної кількості ембріонів.

      Деякі важливі деталі процедури ІКСІ

      При плануванні лікування необхідно враховувати і можливі негативні чинники. У жінок старшого віку (40-45 років) яйцеклітина має потовщену оболонку, що знижує можливість запліднення спермою незадовільної якості. Чим молодше жінка — тим більші шанси на успішність штучного запліднення.

      Чоловіче безпліддя може супроводжуватись повною відсутністю сперматозоїдів в еякуляті. В цьому випадку біологічний матеріал чоловіка може біти взятим за допомогою пункції яєчка – TESA.

      Сьогодні чоловіче безпліддя має багато варіантів його подолання, а «Паренс-Україна» стане надійним партнером у його вирішенні.

      Центр репродукції PARENS пропонує свою допомогу тим парам, які бажають стати щасливими батьками, але з певних причин не можуть досягти результату без допомоги експертів репродуктивної медицини. Кваліфіковані спеціалісти, а також сучасне обладнання — це максимально можливий і безпечний шанс одержати довгоочікувану та щасливу вагітність.